Im bardziej się starzejesz, tym trudniej jest ci pozbyć się dodatkowego roti, a pominięcie nawet jednego dnia na siłowni może okazać się poważną porażką. Dzieje się tak dlatego, że z wiekiem zmniejsza się beztłuszczowa masa ciała, co spowalnia nasz metabolizm (zdolność do spalania kalorii).

Dlatego tak ważne jest, aby zacząć ćwiczyć w młodym wieku - jest to czas, kiedy można podkręcić metabolizm i utrzymać dobrą masę mięśniową, co z kolei opóźni proces starzenia się i pomoże utrzymać dobrą formę i schudnąć.

Ale dla tych z Was, którzy rozpoczynają swoją przygodę z odchudzaniem w starszym wieku - nie traćcie ducha. Możesz schudnąć nawet w starszym wieku; wymaga to tylko więcej wysiłku i dość drastycznych zmian w diecie i stylu życia.

Oto trzy wskazówki dotyczące odchudzania w starszym wieku:

Lose the belly weight For both men and women much of the fat gained at this time accumulates around the waist. Aby się go pozbyć, należy połączyć ćwiczenia z ciężarkami i treningiem sercowo-naczyniowym, około 250 minut ćwiczeń o umiarkowanej intensywności lub 125 minut ćwiczeń o wysokiej intensywności tygodniowo. Unikaj też przetworzonej żywności.

Nie stresuj się jedzeniem Przejadanie się jest jednym z największych winowajców wywołanego stresem przyrostu masy ciała u kobiet i być może u kilku mężczyzn (mężczyźni mają mniej emocjonalne przywiązanie do jedzenia). Dlatego tak ważne jest, by mieć w zanadrzu zdrowy plan żywieniowy na każdy dzień, jak również rozwiązania redukujące stres.

Kontroluj wielkość porcji Wraz z wiekiem spada metabolizm, dlatego lepiej jeść mniej. Używanie mniejszej niż zwykle miski lub talerza to jeden z dobrych sposobów na to, by się nie przejadać.

Niezależnie od Twojego wieku i poziomu sprawności fizycznej, nasi eksperci pomogą Ci stworzyć dietę i plan fitness, który będzie pasował do Twojego stylu życia.

Stań się fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: tłuszcz z brzuchageriatria odchudzaniehealthifymeporcja kontrolastres jedzenie waga odchudzanie dla osób starszych

Warto przeczytać