Dieta wpływa skutecznie na przywrócenie równowagi kwasowo – zasadowej w organizmie. Jeśli ktoś nie wie czy dieta alkaliczna jest mu potrzebna nasz test może dać odpowiedź. Dowiecie się między innymi o zakwaszeniu organizmu i o tym czym może grozić takie zakwaszenie oraz czy dieta zasadowa będzie dla Was właściwa.

Dieta zasadowa to również skuteczny sposób na odkwaszenie organizmu, dzięki temu, że dobierać się będzie odpowiednie produkty można poprawić stan organizmu wracając mu równowagę kwasowo zasadową.

Czy twój organizm jest zakwaszony?

Jeśli na postawione poniżej pytania w większości będziecie odpowiadać twierdząco to będzie znaczyć, że macie problem z zakwaszeniem i dieta alkaliczna będzie dla Was odpowiednia.

Czy choroby bakteryjne, wirusowe często się u Ciebie pojawiają?

Czy ciągle brakuje Ci energii, czujesz się zmęczony?

Czy bolą Cię mięśnie oraz kręgosłup?

Czy masz problem z osteoporozą?

Groźne zakwaszenie organizmu

Problemy z pęcherzykiem żółciowym?

Czy masz przesuszoną skórę, włosy, które tracą blask oraz wypadają?

Czy cera jest kłopotliwa, pojawiają się wypryski, egzemy i zaczerwienienia?

Czy waga będzie stabilna, czy masz problem z szybkim tyciem?

Czy pojawiają się u Ciebie wahania nastroju?

Jakie są oznaki zakwaszenia organizmu?

Ciemne kręgi pod oczami, bóle głowy, problemy z niestrawnością, pryszcze krosty czy zaziębienia oraz zawroty głowy, nudności, mroczki przed oczami czy kwas w ustach. To właśnie znaki, które mogą świadczyć o tym, że nasz organizm zebrał zbyt wiele składników kwasowych. Przy zakwaszeniu organizm będzie musiał tracić bardzo wiele energii na pokonanie tego problemu i dlatego będzie osłabiony w innych aspektach, nie będzie można spożytkować inaczej tej energii/

Długotrwałe zakwaszenie sprzyjać będzie poważnym chorobom takim jak nadciśnienie, cukrzyca, miażdżyca, nowotwory. Dlatego właśnie ogólne zmęczenie, brak koncentracji, zaburzenia snu, częste choroby infekcje zaparcia to właśnie te czynniki, które mogą świadczyć o zakwaszeniu i trzeba jak najszybciej zacząć myśleć o zmianie diety, by jednak dzięki temu poczuć się zdecydowanie lepiej. Pamiętajmy, że im szybciej zakwaszenie będzie opanowane tym lepiej, ponieważ zyska na tym nasz organizm a więc warto o to zadbać.

Warto przeczytać