Soda oczyszczona będzie się sprawdzać nie tylko w kuchni czy przy sprzątaniu, dzięki niej będzie można bowiem dbać także o swoje zdrowie.

Soda znakomicie działa jako bezpieczny i co najważniejsze skuteczny lek. Dobrze będzie mieć ją w domowej apteczce, ponieważ będzie się przydawać między innymi w zaburzeniach, które dotyczą układu pokarmowego, dzięki niej można pozbyć się zgagi i pokona się ból brzucha oraz niestrawność.

Do szklanki ciepłej wody wsypujemy łyżkę proszki i wypijemy. Soda sprawdza się, gdy boli gardło, które trzeba miksturą z wody i sody płukać. Związek chemiczny sody jest również sposobem na ukąszenia owadów i swędzącą skórę. maź z sody będzie przynosić ulgę na podrażnienia, to również dobra opcja na ospę.

Odkwaszanie organizmu

Przyczyną wielu chorób, z którymi musimy się zmagać będzie zakwaszenie organizmu. Za taki stan odpowiada nasza dieta, która jest bogata w mięso i mleko a mało jest tam warzyw i owoców. kwaśny odczyn organizmu sprzyja temu, że pojawiać się będą różnorakie schorzenia, zaczynając od zgagi a kończąc na nowotworach. Soda jest zaś mocno zasadowa, dlatego w procesie odkwaszania organizmu i usuwania toksyn może się okazać istotnym wsparciem i dlatego dobrze będzie ją zastosować. Pojawiają się nawet rewolucyjne twierdzenia, które zakładają, że soda ma być tym środkiem, który ułatwi nam leczenie raka.

Soda oczyszczona w kuchni

Mieszanką wody i sody będzie można radzić sobie również z infekcją candida, która wpływać może na funkcjonowanie systemu odpornościowego. Do sody dodawać można melasę czy syrop trzcinowy, które candida szybko wchłoną razem z sodą.

Lecznicze właściwości sody oczyszczonej

W przypadku poważnych problemów nowotworowych należy stosować miksturę z łyżeczki miodu i łyżeczki sody tak często, by nasz organizm zabił poważne bakterie. Najważniejsze, że nie trzeba się obawiać żadnych skutków ubocznych, ewentualnie tylko biegunki.

Są także specjaliści, którzy uważają, że soda oczyszczona może chronić przed przeziębieniem, a gdy takie się pojawi wspomagać w jego leczeniu. Zacząć powinniśmy od sporych dawek, by je stopniowo zmniejszać, efekty mogą się pojawić już po trzech dniach. Okazuje się, że soda ma zastosowanie również w kosmetyce i higienie, niektórzy używają jej jako takiego środka, który zdecydowanie ułatwia nam mycie zębów.

Soda charakteryzuje się bowiem takim działaniem, które sprawi, że będziemy mogli uzyskać skuteczny efekt w postaci lepszego oddechu. Soda skutecznie neutralizuje te zapachy i chroni przed ich pojawieniem się. W kosmetyce soda może się stać częścią dobrze zorganizowanych peelingów.

Warto przeczytać