Wszyscy słyszeliśmy, że białko jest ważne dla utraty wagi. Ale dla wegetarian, znalezienie dobrego źródła białka jest zawsze dużym wyzwaniem.

Pokarmy bogate w białko zapewniają uczucie sytości na dłużej, spalanie tłuszczu przy jednoczesnym zachowaniu beztłuszczowej tkanki mięśniowej oraz wspomagają naprawę i wzrost mięśni. Białka powinny stanowić 20% całkowitej ilości kalorii, które spożywasz dziennie. Podczas gdy drób i ryby są najlepszym źródłem białka, duża liczba opcji jest dostępna również dla wegetarian.

Są to:

Soczewica ok. 18 gramów białka na filiżankę

Ciecierzyca 12 gramów na kubek

Orzechy i masła orzechowe

Tofu 11 gramów na 4 uncje

Quinoa 9 gramów na filiżankę

Istnieją pewne niezbędne białka, których organizm potrzebuje, a których nie jest w stanie sam wyprodukować i dlatego musi je otrzymywać z pożywienia. Quinoa, nasiona chia i soja to niektóre ze składników, które zawierają te niezbędne białka.

Największym wyzwaniem dla większości wegetarian w zwiększaniu zawartości białka jest znalezienie sposobu na włączenie go do codziennej diety. W przeciwieństwie do jajka, które mogą być gotowane, kurczaka lub ryby, które mogą być grillowane, znalezienie sposobów pracy z nasionami chia nie stanowi dylematu.

Oto kilka szybkich sposobów na zwiększenie spożycia białka:

    Zjedz smoothie owocowe z siemieniem lnianym, pestkami dyni, nasionami chia i masłem migdałowym.Dodaj orzechy lub fasolę do swojej sałatki.Posmaruj masłem migdałowym tosty.Dodaj fasolę do makaronu.Przekąska na garść orzechów (nie orzeszków ziemnych).Zjedz pitę i hummus, gdy jesteś głodny.Zjedz kromkę pełnoziarnistego chleba pszennego z masłem orzechowym - może być wysokokaloryczna, ale jest to również kompletny posiłek białkowy i pełen zdrowych tłuszczów też.

Dodając dwie lub trzy z tych przekąsek do swojej codziennej diety, zwiększysz spożycie białka.

Tagi: wysokobiałkowe jedzeniesproteinprotein intakeinprotein rich foodsProtein rich snackvegetarian snacks

Warto przeczytać