Gdy złe samopoczucie jest częścią naszego życia i żadne leki nam nie pomagają zaczyna się poszukiwaniu przyczyn takiego stanu rzeczy. Pierwsze działanie jakie będziemy podejmować to oczywiście analiza krwi i moczu. Jak się okazuje wyniki często są dobre a jednak samopoczucie dalej jest złe.

Równowaga kwasowo-zasadowa

Taki stan może oznaczać, że mamy zaburzoną równowagę kwasowo – zasadową a więc jeden z kluczowych elementów regulujących pracę naszego organizmu. To podstawa dobrego przebiegu procesów życiowych i warunek do zachowania zdrowia. Zachwianie równowagi prowadzić będzie do kryzysów, które jeśli nie będą leczone przerodzą się w poważne schorzenia.

Większość chorób przewlekłych jak pokazują nam badania wynika właśnie z przewlekłego zakwaszenia organizmu. Z zakwaszeniem można mieć do czynienia w różnych stadiach choroby. Występuje ono w momencie, gdy męczy nas ból głowy, kręgosłupa czy pojawia się problem ze zgagą, biegunka albo też inne problemy jelitowe. Zakwaszenie będzie dotyczyć już nie tylko osób starszych, ale również dzieci. organizm jest tolerancyjny ale do czasu. Kryzys pojawia się około 40 roku życia, gdy pojawiają się liczne dolegliwości. W tym okresie odczuwalne są różne problemy.

Sposób na dobre samopoczucie

Dr Renate Collier to twórczyni terapii, która ma gwarantować odkwaszenie organizmu. Propaguje ją w swojej pracy naukowej oraz praktyce lekarskiej i udowadnia, że jeśli chcemy zachować zdrowie trzeba odżywiać się produktami przede wszystkim o charakterze zasadotwórczym i należy ograniczać kwasotwórcze składniki. Dodatkowo trzeba również jadać z umiarem i bez pośpiechu, pokarm należy odpowiednio przeżuwać, nasączać go śliną, nie powinniśmy się najadać do syta. Starajmy się również spożywać posiłki zgodnie z biologicznym zegarem.

Właśnie taka jest terapia odkwaszająca – prosta, naturalna i zdrowa

Założeniem ma być to, że terapia odkwaszająca będzie prosta, naturalna i zdrowa i dlatego jej prowadzenie nie będzie stanowić żadnego problemu dla większości ludzi. Podstawowy element terapii to zmiana odżywiania i dotychczasowego trybu życia. Należy zmieniać przyzwyczajenia, które mogą mieć na nas zgubny wpływ. To konieczne działanie i jednocześnie logiczne, bo skoro taki tryb życia doprowadził do problemów to nie ma innego wyjścia, tylko trzeba będzie go jak najszybciej zmieniać. Zmieniać należy odżywianie na bardziej zasadowe, dlatego kluczowa sprawa to włączenie do diety licznych warzyw oraz rezygnacja ze składników wysoko przetworzonych, które mają zgubny wpływ na nasz organizm.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać