Wiara w to, że dieta składająca się z sześciu małych posiłków, w stosunku do trzech kwadratowych, pomoże Ci utrzymać formę, szybko zyskuje na popularności. Oto dlaczego

Cukier, bez pośpiechu Jedzenie małych ilości jedzenia w regularnych odstępach czasu w ciągu dnia pomaga utrzymać poziom cukru we krwi na równym poziomie, dzięki czemu nie odczuwasz głodu tak często. Jedzenie mniejszych ilości przy każdym posiłku, ale za to w częstych odstępach czasu, pozwala utrzymać napady głodu na wodzy, ponieważ żołądek nigdy nie jest całkowicie pusty.

Zastrzyk energii Małe, ale częste posiłki lepiej regulują wydzielanie insuliny, która pomaga organizmowi przekształcać jedzenie w energię i magazynować ją. Jedzenie co około cztery godziny powinno sprawić, że dłużej będziesz mieć energię. Jedzenie kilku małych posiłków rozłożonych w ciągu dnia może utrzymać Twój metabolizm na wysokim poziomie, dzięki czemu będziesz stale spalać kalorie.

Lepsze trawienie Twój żołądek potrzebuje czasu na strawienie pokarmu, więc jeśli zjesz duży posiłek, jego trawienie potrwa dłużej. Twoje ciało szybciej trawi mniejsze posiłki, co sprawi, że poczujesz się bardziej energiczny i mniej leniwy.

Ważne jest, abyś wiedział, jak sprawić, by mini posiłki pracowały dla Ciebie. Kluczem jest sprawienie, by każdy posiłek był o połowę mniejszy, ale za to pełen wartości odżywczych. Małe, ale sycące śniadanie, zdrowa poranna przekąska, porcjowany obiad i kolacja oraz dwie popołudniowe i wieczorne przekąski powinny mieć taką samą lub mniejszą liczbę kalorii niż te, które spożywasz podczas trzech głównych posiłków.

Dokonując właściwych wyborów żywieniowych - w czym mogą Ci pomóc dietetycy HealthifyMe - możesz schudnąć więcej, jedząc wiele posiłków. Przeczytaj więcej na Paperwritings.com.

Bądź fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: dietaPlan dietyOdchudzanieOdchudzanieOdchudzaniePlan żywnościOdchudzanie

Warto przeczytać