Można zadać sobie pytanie, dlaczego odkwaszenie organizmu będzie tak bardzo ważne. Na czym tak naprawdę polega dieta odkwaszająca, co na takiej diecie można jeść? Powiemy co powoduje zakwaszenie organizmu i jakie mogą być skutki. Podstawowa sprawa będzie taka, że zakwaszenie organizmu jest groźne dla zdrowia, ponieważ może prowadzić do uszkodzenia narządów albo ich zniszczenia.

Powoduje między innymi poważne problemy z trawieniem, wywołuje schorzenia układu pokarmowego oraz negatywnie działa również dobrze na układ naczyniowy i stawowy. Powodować będzie nadciśnienie, migreny, bóle kości oraz stawów. Wpływa na wygląd zewnętrzny, powoduje wypadanie włosów, kruche paznokcie czy cellulit.

Odkwaszenie organizmu jest bardzo ważną sprawą. Żeby to zrobić trzeba analizować swoją dietę i wprowadzić zasadnicze zmiany w żywieniu. Jak więc do tego podejść i jak to zrobić zaczynając od początku?

Jak odkwasić organizm?

Odkwaszenie polega na wprowadzeniu di diety produktów zasadowych, które będą skutecznie neutralizować nadmiar kwasów. Nie trzeba się tym przeradzać, odkwaszenie dietą nie będzie stanowić problemu i każdy powinien sobie z tym poradzić.

Zmiana nawyków żywieniowych

Zmianę odżywiania rozpocząć trzeba będzie od dokładnej analizy tego co jemy. Należy zapisać podstawy, które jadamy najczęściej i sprawdzić jak to wygląda, jakie składniki zakwaszające spożywamy i w jakiej ilości pojawiają się w naszej diecie. Gdy okaże się, że składników takich jak mięso, ser, jajka, dżemy, ryż, słodycze czy kawa są u nas liczne to znak, że organizm jest zakwaszony.

Natomiast trzeba się jeszcze zastanowić jak często zjadamy warzywa, owoce, kiełki czy zdrowe soki i kasze. Jeśli rzadko to będzie czas to zmienić wszystkie wymienione produkty to właśnie szansa na odkwaszenie.

Jakie produkty do diety odkwaszającej?

Przede wszystkim w ogólności to co już zostało wskazane. Oprócz tego jednak trzeb pomyśleć o innych propozycjach, nie będziemy w stanie funkcjonować wyłącznie na samej sałacie. Warto więc postawić na tworzenie sobie zielonych koktajli z dodatkiem cytryny, płatków owsianych, ponieważ w ten sposób będziemy mieli prawdziwą bombę odżywczą dla naszego organizmu.

Podstawą dla diety odkwaszającej zawsze będą różnorakie warzywa. Oczywiście zacząć należy od zielonych warzyw, które tych wartości dla nas mają najwięcej. Obok tego postawić będzie można również na wszystkie składniki owocowe, oczywiście pamiętając, że jest tam sporo cukru a więc nie będzie można z owocami przesadzać oczywiście nie można również o nich zapominać

Warto przeczytać