Jeśli jest jedna rzecz, której każdy obawia się, jeśli chodzi o zatrudnianie caterer, to jest to, że wielki dzień w końcu nadejdzie i będzie brak żywności. Jest to jeden z tych powtarzających się scenariuszy koszmaru, który może mieć cię budząc się w zimnym pocie. Powiedzmy, że jesteś odpowiedzialny za organizację imprezy firmowej - corocznej imprezy świątecznej, na przykład. Wszyscy twoi koledzy są tam obecni, łącznie z kierownictwem wyższego szczebla. Może być nawet zarząd. Wszyscy świetnie się bawią i cieszą się jedzeniem, aż nagle... kończy się jedzenie i są ludzie, którzy nie zostali nawet obsłużeni.

Co teraz zrobisz, złożysz zamówienie na kilka pizz? To może być lepsze niż nic, ale byłoby lepiej, gdyby twój świąteczny posiłek poszedł zgodnie z planem. To może być lepiej, jeśli twój catering miał zaplanowane prawidłowo i przybył z odpowiednich dostaw, aby zobaczyć swoje wydarzenie przez.

Tak więc teraz, na początku sezonu planowania przyjęć świątecznych, ważne jest, aby zapytać: Jak można uniknąć tego konkretnego problemu? Istnieją tak naprawdę tylko dwa sposoby.

1. Zatrudnij doświadczoną firmę cateringową

Numerem jeden, aby upewnić się, że Twoje wydarzenie pójdzie gładko - nie tylko pod względem ilości, ale także jakości i obsługi - jest wyszukanie najlepszej lokalnej firmy cateringowej, jaką możesz znaleźć. Istnieje niezliczona ilość catererów tam, ale wiele z nich to niedoświadczone startupy i moonlighters, którzy chętnie biorą kontrakty, nawet jeśli tak naprawdę nie wiedzą, jak prawidłowo przygotować.

Bardziej doświadczone firmy cateringowe zrobiły tak wiele wydarzeń o różnych rozmiarach, że mają bardzo jasne pomysły na to, ile jedzenia wystarczy. Zależy im również na tym, aby ilość była odpowiednia dla twojego dobra, w sensie dostarczenia najlepszej wartości. Inna firma może przesadzić i przywieźć o wiele za dużo zapasów - za co ostatecznie zapłacisz Ty jako klient. Uzyskanie odpowiedniej ilości jest kwestią doświadczenia i szczegółowej kalkulacji, a także korzyścią dla Ciebie pod względem kosztów.

2. Starannie planuj i wyprzedzaj zmiany

Planowanie jest czymś, co odbywa się między Tobą a Twoją firmą cateringową, a im bardziej aktywnie uczestniczysz (do stopnia, w którym czujesz się komfortowo), tym lepiej Twoja firma cateringowa jest w stanie zaplanować. Na przykład, jeśli liczba osób, których się spodziewacie, ulega zmianie, zawsze informujcie o tym firmę cateringową. Niedobory często pojawiają się, gdy organizator zapomniał przekazać kluczowe informacje do firmy cateringowej, szczególnie w miarę zbliżania się imprezy. Zaplanuj więc dokładnie i upewnij się, że Ty i zatrudniona przez Ciebie pomoc jesteście na tej samej stronie.

Bez niespodzianek!

Kiedy organizujesz imprezę - zwłaszcza jeśli jest to przyjęcie firmowe lub specjalna okazja - ostatnią rzeczą, której pragniesz, jest zakłopotanie związane z brakiem jedzenia. Unikanie tego jest dość proste. Wszystko co musisz zrobić, to znaleźć firmę cateringową, która naprawdę zna się na rzeczy i ma solidną reputację w społeczności. Będą one w stanie spojrzeć na swoje wydarzenie, liczbę głów, i wybór menu, i być w stanie uderzyć w odpowiednich ilościach, aby Twoja impreza była dobra wartość i rozbijając sukces.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać