Jeśli chodzi o planowanie imprez, jedzenie może być często najważniejszą kwestią. Świetne jedzenie i obsługa podczas imprezy mogą pozostawić dobre wrażenie na gościach i sprawić, że impreza będzie wydawać się dobrze zorganizowana i zapamiętana z wszystkich właściwych powodów. W konsekwencji, przeciętne jedzenie i obsługa (lub co gorsza, złe jedzenie lub obsługa) są trudne do pokonania, nawet jeśli reszta wydarzenia jest bez zarzutu.

Od czego jednak zacząć, gdy nadchodzi czas wyboru firmy cateringowej? Na co zwrócić uwagę? Jakie pytania zadać? Z iloma firmami cateringowymi należy rozmawiać? Wszystko to są pytania, które nie muszą mieć jednej właściwej odpowiedzi. To powiedziawszy, są zdecydowanie pewne wskazówki, które można zastosować, aby pomóc zapewnić, że skończysz z wysokiej jakości caterer. Czytaj dalej, aby poznać kilka niezawodnych wskazówek dotyczących znalezienia odpowiedniej firmy cateringowej na swoje wydarzenie.

Ustawienie wyszukiwania cateringu

Chcesz rozpocząć poszukiwania na szeroką skalę i zawęzić je stamtąd. Dobrym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań są rekomendacje przyjaciół i kolegów. Jeśli Twoja osobista sieć nie zapewnia Ci wielu opcji, przeprowadź poszukiwania w Internecie, gdzie dziś możesz znaleźć mnóstwo opinii o firmach cateringowych i innych dostawcach. Nie polegaj na samych ocenach, ale poświęć czas na przeczytanie recenzji. To pozwoli Ci zobaczyć ogólne trendy i uzyskać poczucie, które caterers najlepiej spełniają swoje konkretne potrzeby i pragnienia.

Zawężanie opcji

Ogólna zasada mówi, że dobrym pomysłem jest uzyskanie ofert od trzech do czterech firm cateringowych. Wybierz więc kilka najlepszych opcji ze swojego wyszukiwania i skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji. W tym momencie procesu wyszukiwania ważne jest, aby mieć jasny pomysł, jaki rodzaj usług chcesz na swojej imprezie, ballpark liczba gości i wszelkie specjalne względy od miejsca. Bycie konsekwentnym w tym, co mówisz każdej potencjalnej firmie cateringowej pomoże zapewnić, że twoje oferty są dokładne i nie ma żadnych opłat niespodzianek, jak wyjaśnisz swoje plany później.

Z trzech do czterech ofert odrzućcie te, które są znacznie poniżej innych. Catering, który zapewnia cenę, która brzmi zbyt dobrze, aby być prawdziwe jest prawdopodobnie planuje na cięcia na rogi z jakiegoś aspektu żywności lub usług. Podobnie, jeśli jedna konkretna firma cateringowa brzmi świetnie, ale jest znacznie droższa niż jesteś skłonny wydać, może trzeba zdecydować się na tańszy wybór. Nie bój się poprosić firmę cateringową o dopasowanie ceny konkurenta, chociaż. Nie zawsze się to uda, ale przynajmniej możesz uzyskać zniżkę.

Wybór "tego jedynego"

Od swoich potencjalnych caterers chcesz wybrać ten, który zapewni Ci najlepszą wartość dla swoich pieniędzy. Miejmy nadzieję, że Twoje badania pozostawią Cię z jasnym, najlepszym kandydatem. Jeśli jesteś rozdarty między dwiema opcjami, poproś o referencje. Rozmowa z byłym klientem może być świetnym sposobem na uzyskanie szczerej opinii i pomóc w podjęciu decyzji. Postępuj zgodnie z tymi krokami i prawdopodobnie znajdziesz profesjonalną firmę cateringową, która będzie w stanie zapewnić nienaganne jedzenie i usługi dla wszystkich przyszłych wydarzeń.

Warto przeczytać