Przebicie się przez plateau utraty wagi i zrzucenie dodatkowych 10 kg w ciągu zaledwie dwóch miesięcy nie jest łatwym zadaniem. Minal, która ważyła 85 kg, jest symbolem czystej siły i woli, jeśli o to chodzi. Nie tylko straciła 20 kg na własną rękę, ale także przebiegła swój pierwszy maraton 5k w Bhopal, w grudniu 2016 roku.

A to dopiero początek jej historii!

Po zdiagnozowaniu u niej wypadnięcia dysku w rdzeniu kręgowym - silny ból w dolnej części pleców, który wpływa na mobilność; Minal została w stanie, w którym poruszanie się było kłopotem! Ale coś trzeba było zrobić, bo czymże jest życie bez mobilności? Ważąca wówczas 85 kilogramów Minal miała również problemy z zajściem w ciążę, co popchnęło ją do prowadzenia zdrowego trybu życia i zrzucenia zbędnych kilogramów.

Minal podjęła decyzję, chciała mieć dziecko i była gotowa zrobić wszystko, aby poprawić swoją wagę. Zaczęła od powolnej zmiany diety i zwiększenia poziomu aktywności fizycznej. Pomogło to wprowadzić pozytywne zmiany w jej zdrowiu, co pozwoliło jej na poczęcie dziecka. Po pojawieniu się córki, Minal zaczęła ciężej pracować nad zrzuceniem kilogramów i zlikwidowaniem wypadniętego dysku, stosując zdrową dietę składającą się z trzech posiłków. Zauważywszy jej postępy, lekarz Minal dał jej pozwolenie i zaczęła codziennie biegać na dystansie 5 km. Ta rutyna pomogła jej schudnąć 20 kg w ciągu dwóch lat.

"Musiałam zrobić coś, co przechyli szalę na moją korzyść".

Minal jest przyzwyczajona do stania i chodzenia przez długie godziny, ponieważ jest psychoterapeutką, która codziennie wygłasza dyskursy na temat rozwoju osobowości. To spowodowało obciążenie jej i tak już kontuzjowanych pleców, a dodatkowa waga tylko pogorszyła jej stan. Pierwszą zmianą, jakiej dokonała Minal, było przejście na prostą dietę składającą się z 3 posiłków dziennie. "Nie chciałam stosować żadnej z tych popularnych diet, zamiast tego trzymałam się z dala od słodzonych pokarmów i napojów gazowanych, unikałam też ciężkich produktów mlecznych. To ostatnie było stosunkowo łatwe, ponieważ nigdy nie byłam jego wielką fanką" - powiedziała nam Minal, opowiadając o swojej diecie. Zadowolona ze swojej woli zdrowego odżywiania, postanowiła rzucić sobie kolejne wyzwanie i zaczęła biegać! Będąc pod wrażeniem swojej szybkości i wytrzymałości, Minal nie mogła się powstrzymać i wkrótce zaczęła trenować do maratonu. Po dwóch latach Minal schudła imponujące 20 kilogramów! "Schudnięcie 20 kg zajęło mi dwa lata, ale musiałam zrobić coś, aby przechylić szalę na swoją korzyść" - mówi Minal o utracie 20 kg dzięki diecie i bieganiu.

Podczas gdy wszystko było gładkie żeglarstwo w jej podróży fitness, Minal uderzył największą przeszkodą, że prawie każdy napotyka w ich podróży utrata masy ciała, najbardziej przerażony waga utrata plateau! To jest natura ludzkiego ciała, aby dostosować się do otoczenia i zmian, które przechodzi, więc nie jest zaskoczeniem, że Minal uderzył plateau utraty wagi, a nic, co zrobiła, nie pomogło jej przełamać go.

"Codzienne bieganie na 7 km też nie pomagało".

Przełamanie plateau utraty wagi było dla niej wielką sprawą. Chociaż Minal straciła 20 kg, nie była jeszcze na swojej docelowej wadze. "To było tak frustrujące, aby zobaczyć moją wagę stagnacji na tym 65-mark, tydzień po tygodniu. Wydawało się, że nic nie działa na moją korzyść. Zmniejszanie porcji posiłków nie przynosiło efektów, codzienne bieganie na 7 km też nie pomagało" - mówi Minal.

Szukając czegoś, co pomogłoby jej pokonać plateau utraty wagi, Minal natknęła się na HealthifyMe i postanowiła spróbować. Po zapoznaniu się z jej trenerami zdała sobie sprawę, jak ważne jest wprowadzenie urozmaicenia do jej rutyny treningowej wraz z jedzeniem odpowiedniego rodzaju żywności. Diet coach Anuja Jadhav, stworzyła plan, który pomógł Minal przebrnąć przez płaskowyż utraty wagi, jednocześnie zaspokajając jej potrzeby żywieniowe. "Nigdy nie zwracałam uwagi na to, czy moje posiłki zawierają wystarczającą ilość błonnika i białka. Ze względu na mój napięty harmonogram, nigdy nie miałam czasu na spożywanie zalecanych 5-6 posiłków dziennie. Po prostu przygotowywałam roti i jakieś sabji i biegłam do pracy! Po tym jak Anuja pojawiła się w moim życiu, to się zmieniło. Zaczęłam przygotowywać każdy posiłek na następny dzień z dużym wyprzedzeniem i postawiłam sobie za punkt honoru włączenie owoców i orzechów w opakowaniach gotowych do spożycia" - mówi Minal, która wierzy, że plan żywieniowy, który stworzyła dla niej Anuja, nadal czyni cuda!

"Ponieważ jestem psychoterapeutą, potrafię bardzo łatwo odczytywać ludzi. Rozmawiając z Rajesh Sir, w jednej chwili zauważyłam, że wie on, o czym mówi. Bardzo trudno jest natknąć się na kogoś, kogo wiedza teoretyczna jest na równi z doświadczeniem praktycznym." Minal była pełna pochwał dla Pana Napoleona Bonaparte, jak lubi go nazywać, z powodu jego surowej i prostolinijnej natury. Gdy dowiedziała się, że Minal utknęła na płaskowyżu utraty wagi podczas treningu do maratonu, opracował plan treningowy, który obejmował trening siłowy i sercowo-naczyniowy, który pozwolił jej ciału wyjść z płaskowyżu utraty wagi.

Dieta i plany treningowe, które zostały zaprojektowane dla Minal przyniosły niemal natychmiastowe rezultaty i pomogły jej schudnąć 10 kg w ciągu 2 miesięcy! W ten sposób przerwała swoje plateau utraty wagi.

Następnym celem Minal jest trening siłowy i przygotowanie się do maratonu w Indore, który odbędzie się w lutym 2018 roku. "Kilku moich przyjaciół i ja zdecydowaliśmy się przebiec ten maraton razem, a my wszyscy pracujemy z niesamowitymi trenerami HealthifyMe, aby trenować do niego ", mówi Minal podczas podpisywania się.

Minal przełamał plateau utraty wagi poprzez wprowadzenie bardzo potrzebnych zmian w jej diecie i fitness rutyny. Jeśli masz ten sam problem, nasi trenerzy są tutaj, aby Ci pomóc.

Zastrzeżenie: Minal przezwyciężyła swoje plateau utraty wagi i straciła 10 kg w 2 miesiące z pomocą dostosowanej diety i planu fitness. Wyniki mogą być różne dla Ciebie, pozwól nam pomóc Ci uzyskać odpowiedni plan.

Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Tagi: dieta i fitness celediet plan dla utraty wagifitness i utrata masy ciałaMatka utrata masy ciała journeyweight-loss plateau

Warto przeczytać