Nerkowiec, ważny członek rodziny orzechów, pochodzi z Brazylii, Ameryki Południowej, a do Indii został sprowadzony przez Portugalczyków, którzy zabrali go do Goa. Produkowane na tropikalnym wiecznie zielonym drzewie, orzechy te są słodkie w smaku i mają kremową konsystencję. Surowe, prażone, solone, niesolone - nerkowce można znaleźć w każdej z tych postaci. Orzech ten znajduje również zastosowanie w wielu potrawach, z których niektóre są nieodłączną częścią indyjskich tradycji i festiwali, czy to curry, kheer, biryani, a nawet kaju katli! Poza tym, że są łatwym dodatkiem do szerokiego spektrum potraw, orzechy te są wykorzystywane do produkcji niektórych alternatywnych produktów mlecznych, takich jak mleko z nerkowców, masło z nerkowców i ser z nerkowców.

Oprócz posiadania wielu korzyści zdrowotnych, takich jak pomoc w żołądku i chorób brzucha, nerkowce, również zapewnić, że masz włosy i skórę, która jest pożądana. Ponadto, poprzez ten post, będziemy nurkować głęboko i mieć lepsze spojrzenie na strukturę odżywczą nerkowca, jego korzyści zdrowotne, a niektóre z jego możliwych wad.

Spis treści

    Fakty żywieniowe7 Korzyści zdrowotne nerkowcówPotencjalne wady nerkowcówPodsumowanieCzęsto zadawane pytania

Fakty żywieniowe

Tak jak każdy inny ważny orzech, nerkowce są magazynem energii i niezbędnych składników odżywczych. Pomagają organizmowi w znaczący sposób i pracują nad tym, abyś stał się zdrowszym człowiekiem. Aby uzyskać dokładne informacje na temat zawartości odżywczej nerkowców, poniżej podano wymiary 1 porcji nerkowców (28,35 gramów/około 18 nerkowców):

    157 kalorii 8,56 g węglowodanów 0,9 g błonnika5,17 g białka12,43 g tłuszczu całkowitego1,68 g cukru

Inne Składniki odżywcze obejmują:

    10 mg wapnia 0,62 mg miedzi1,89 mg żelaza1,64 mg cynku83 mg magnezu 168 mg fosforu187 mg potasu3 mg sodu

Poza wymienionymi składnikami odżywczymi, w nerkowcach można znaleźć również witaminę B i C. Są one również doskonałym źródłem białka. Są one również doskonałym źródłem białka w diecie i zawierają duże ilości tłuszczów nienasyconych.

7 korzyści zdrowotnych płynących z nerkowców

Ten ulubiony orzech festiwalowy okazuje się być źródłem składników odżywczych, które mogą złagodzić wiele dolegliwości zdrowotnych. Weźmiemy spojrzenie na kilka najlepszych korzyści zdrowotnych tutaj:

1. Wspaniałe dla naturalnej ochrony oczu

Z indyjskich miast w rankingu jednych z najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie, wiemy, jak złe środowisko stało się dla nas. Od niekończących się korków ulicznych do szkodliwych promieni UV i naszego czasu ekranowego rosnącego każdego dnia, stres na naszych oczach staje się bardzo duży. Nerkowce zawierają silny pigment antyoksydacyjny, który jest bezpośrednio wchłaniany przez siatkówkę oka. Pomaga to w tworzeniu warstwy na naszych oczach, która chroni nas przed szkodliwymi promieniami UV.

Siła naszych oczu pogarsza się z wiekiem (zwłaszcza zwyrodnienie plamki żółtej), ale niektóre badania wykazały, że regularne spożycie przeciwutleniacza dostarczonego przez nerkowce może pomóc spowolnić to też!

2. Pomaga zapobiegać chorobom krwi

Nerkowce są bogatym źródłem miedzi, która pomaga w zwalczaniu wszelkich infekcji i utrzymanie układu odpornościowego. Jest powszechnie wiadomo, że miedź, wraz z żelazem, pomaga organizmowi w przygotowaniu czerwonych krwinek.

3. Wzmacnia i pomaga w przygotowaniu zdrowego serca

Zostało udowodnione przez wiele badań, że orzechy, takie jak nerkowce, są pełne składników odżywczych, takich jak białko, przeciwutleniacze, błonnik, witaminy, minerały i nienasycone kwasy tłuszczowe. Pomagają one w zapewnieniu właściwości antyrakowych, przeciwzapalnych i chroniących serce. Dodając do tego, zapalenie i reakcje naczyniowe są również utrzymywane w ryzach z regularnym spożyciem składników odżywczych dostarczanych przez te orzechy. Nerkowce zawierają również nienasycone kwasy tłuszczowe, które pomagają utrzymać poziom cholesterolu w ryzach, zmniejszając tym samym wszelkie zagrożenia, takie jak udar mózgu, choroby układu krążenia i ataki serca.

4. Pomaga w utracie wagi

Regularne spożywanie orzechów nerkowca może regulować utratę wagi, a nawet uczynić go szybciej. Zawierają one Omega 3 kwasy tłuszczowe, które mogą zwiększyć metabolizm osoby. Pomaga to w pozbyciu się nadmiaru tłuszczu. Orzechy nerkowca zapewniają bogatą zawartość błonnika i białka przy mniejszej ilości kalorii, pomagając Ci pozostać pełnym na długo.

5. Poprawia zdrowie skóry i włosów

Nerkowce są bogate w selen, żelazo, fosfor, cynk i magnez, które mogą być wspaniałe dla Twojej skóry. Jest to również źródło białka, przeciwutleniacze i chemikalia pochodzenia roślinnego, które pomagają w utrzymaniu zdrowej skóry i uniknąć zmarszczek. Zawierając przeciwutleniacze, nerkowce pobudzają wzrost nowych komórek, aby zapewnić, że elastyczność skóry pozostaje nienaruszona.

Według różnych ekspertów, jedzenie nerkowców i stosowanie oleju z orzechów nerkowca na skórę głowy może pomóc w produkcji pigmentu zwanego melaniną - miedź obecna w nerkowcach pomaga w tym. Istnieją również pewne kwasy oleinowe i linolowe, które nadają włosom jedwabiste wykończenie i poprawiają ich kolor.

6. Wzmacnia jelita

Nerkowce są bogate w błonnik pokarmowy, który pomaga w procesie trawienia, a także stanowi pożywienie dla bakterii przyjaznych dla jelit. To pomaga w dobrym zdrowiu jelit i zapobiega problemom jelitowym.

7. Wzmacnia kości

Oprócz wapnia, magnez jest również niezwykle istotny dla zdrowych kości. Oba z nich w równowadze może pomóc w lepszej regulacji nerwów i tonowanie mięśni. Magnez utrzymuje wapń w ryzach, a nerkowce mogą być jego doskonałym źródłem.

Potencjalne minusy nerkowców

Chociaż bardzo chwaliliśmy nerkowce za to, że są magazynem fantastycznych składników odżywczych, istnieją pewne możliwe minusy ich spożywania.

    Surowe nerkowce, które nie zostały w ogóle przetworzone, mogą być ryzykowne w spożyciu, ponieważ zawierają toksyczną substancję (zwykle spotykaną w trującym bluszczu). Jeśli dojdzie do kontaktu z tą substancją, mogą pojawić się reakcje skórne. Tak więc, najlepiej jest wybrać suche prażone lub surowe odmiany nerkowca.Orzechy nerkowca zawierają również fityniany, które mogą sprawić, że kłopotliwe dla organizmu, aby być w stanie wchłonąć minerały i witaminy, które orzechy mają. Jednak moczenie orzechów może zmniejszyć zawartość fitynianów.Ludzie, którzy są zwykle uczuleni na orzechy drzewiaste mogą być uczuleni na nerkowce, jak również.Nerkowce mają zauważalną ilość kwasu szczawiowego, a jeśli nie są spożywane w umiarkowanych ilościach, mogą być problemem dla ludzi, którzy mają dolegliwości nerek, a ci, którzy są narażeni na ryzyko uzyskania kamieni nerkowych.

Podsumowanie

Podsumowując, orzechy nerkowca są super odżywczym pokarmem, który może zapewnić Ci niesamowite korzyści zdrowotne. Od serca aż po jelita, te orzechy w kształcie nerek wydają się same dbać o różne dolegliwości. Dzięki regularnemu spożyciu nerkowców, możesz mieć pewność, że otrzymujesz wiele korzystnych składników odżywczych. Odpowiednio przechowywane w szczelnym pojemniku, będziesz mógł cieszyć się tymi smacznymi przekąskami przez cały rok. Pamiętaj tylko, że zbyt wiele wszystkiego jest szkodliwe i należy zachować kontrolę nad ich spożyciem. Poza tym, te pysznie kremowe orzechy są najlepszym rozwiązaniem!

Często zadawane pytania

Q. Czy prażone nerkowce są lepsze dla zdrowia niż surowe? A. Surowe nerkowce są lepsze niż prażone, ponieważ prażenie może zniszczyć dobre kwasy tłuszczowe omega3, które mogą obniżyć poziom cholesterolu. P. Czy weganie mogą spożywać nerkowce w swojej diecie? O. Nerkowce są roślinnym źródłem pożywienia i mogą być bezpiecznie spożywane przez wegan. Q. Ile nerkowców powinno się jeść w ciągu dnia? A. 1 porcja nerkowców to około 30 gramów lub około 15-18 nerkowców. Q. Czy nerkowce mogą być szkodliwe dla zdrowia? O. Ponieważ nerkowce mają dużo kalorii i tłuszczu, ważne jest kontrolowanie porcji. Ponadto, związki antyodżywcze zawarte w nerkowcach mogą nie być odpowiednie dla pacjentów z nerkami, jeśli są spożywane w dużych ilościach. Nerkowce nie są również wskazane dla osób z alergią na orzechy. P. Czy można jeść jabłka nerkowca? O. Tak, jabłka nerkowca można jeść na surowo lub gotowane, ale nie należy jeść orzecha, który jest do nich dołączony, ponieważ zawiera on toksynę. Orzech musi być wysuszony przed zjedzeniem.
Tags: nerkowce są dobre dla Ciebie? Nerkowce i utrata wagiZdrowe korzyści z nerkowcówFakty żywieniowe nerkowcówPotencjalne wady nerkowców

Warto przeczytać