Jedną z rzeczy, którą można spożywać bez ograniczeń, będąc na diecie, jest woda. W rzeczywistości udowodniono, że woda może pomóc Ci schudnąć.

Oto jak:

Kontroluje apetyt i pozostawia uczucie sytości

Woda nie pozostaje długo w żołądku, ale jeśli pijesz ją regularnie, będziesz w stanie utrzymać uczucie sytości przez dłuższy czas.

Zmniejsza zachcianki żywieniowe

Jeśli masz ochotę na przekąskę, która wyłączy Cię z diety, wypij zamiast niej szklankę wody i odczekaj 10 minut. Z dużym prawdopodobieństwem przekonasz się, że Twoje zachcianki zniknęły, ponieważ będziesz czuć się najedzona.

Dodaje ci energii

Utrzymanie odpowiedniego nawodnienia organizmu poprawia koncentrację, co z kolei daje Ci energię do kontynuowania programu utraty wagi. Jeśli jesteś zmęczony przez cały czas, są szanse, że nie będziesz w stanie stosować diety ani ćwiczyć. Mniejsze spożycie wody spowalnia również trawienie, zmniejsza metabolizm tłuszczów i może powodować uczucie wzdęcia i zmęczenia.

Ma zero kalorii

Pijąc wodę, zasadniczo ograniczasz spożycie innych napojów, z których niektóre mogą zawierać kalorie i cukier.

Zapobiega zatrzymywaniu wody w organizmie

Odwodnienie może sprawić, że zamiast szczupłej i napiętej sylwetki będziesz wyglądać na grubą i nadętą. Kiedy pijesz mniej wody, Twój organizm zatrzymuje istniejącą wodę do ponownego wykorzystania. To jest to, co eksperci nazywają wagą wodną. Dlatego właśnie jednym z najlepszych sposobów na utratę zbędnych kilogramów jest picie dużej ilości wody.

A więc ile wody powinieneś pić? Wymóg wypijania ośmiu szklanek wody dziennie został już dawno zastąpiony nową miarą - 15 szklanek dziennie dla mężczyzn (3,7 litra) i 11 dla kobiet (2,7 litra). Jeśli regularnie ćwiczysz, prawdopodobnie będziesz potrzebować więcej wody dziennie.

Nasi eksperci mogą pomóc w opracowaniu diety i planu fitness, który będzie pasował do Twojego stylu życia. Skontaktuj się z nami już dziś.

Stań się fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tags: apetytkontrolaldehydratacjaenergetyzuj sięhydratacjaredukcja głodu zatrzymanie wodyzero kalorii

Warto przeczytać