Szczęśliwym osobom, które nie doświadczyły depresji, trudno jest zrozumieć trudy, z jakimi borykają się osoby na nią cierpiące. Autor The Guardian, Tim Lott podsumowuje to jako: "Depresja jest w rzeczywistości o wiele bardziej złożona, zniuansowana i mroczna niż brak szczęścia - bardziej przypomina implozję samego siebie. W poważnym stanie depresji stajesz się na wpół żywym duchem".

Ofiary depresji rozumieją, jakie to zabójcze dla duszy doświadczenie; gdzie nawet tak prozaiczne czynności, jak wstawanie z łóżka, są dręczące i czują się jak ciężar.

Dobra wiadomość jest taka, że leki nie są jedynym rozwiązaniem. Wiele badań sugeruje, że ćwiczenia fizyczne mogą być skutecznym środkiem przeciwdziałającym wyniszczającym skutkom depresji, pozwalając ludziom zaoszczędzić na rachunkach za leczenie i ograniczyć przyjmowanie leków o szkodliwych skutkach ubocznych.

Oto jak ćwiczenia fizyczne mogą pomóc w depresji:

1. Uwalniają hormony podnoszące nastrój

Treningi uwalniają hormony takie jak noradrenalina, które poprawiają myślenie poznawcze, ułatwiają uczenie się i poprawiają nastrój. Jednak to nie jedyny sposób, w jaki ćwiczenia fizyczne pomagają! Podwyższone tętno wynikające z treningu ma potencjał do odwrócenia atrofii mózgu spowodowanej stresem. Aktywność fizyczna zmusza również różne układy organizmu do lepszej komunikacji, co pozwala ciału lepiej reagować na niepokój i stres.

2. Poprawia poziom pewności siebie

Osoby z otyłością bywają ofiarami niskiej samooceny, wywołanej faktem, że ich wygląd różni się od wszystkich innych. Niezdolność do wykonywania codziennych zadań i obowiązków bez wysiłku w porównaniu z innymi, odbija się na ich pewności siebie i przyczynia się do depresji. Ćwiczenie pomaga w takich przypadkach, uwalniając endorfiny i prowadzi do utraty wagi, ostatecznie.

3. Pomaga osobom cierpiącym na schorzenia medyczne prowadzić lepsze życie

Jedną z moich klientek jest 45-letnia kobieta, której kolana zostały poważnie uszkodzone z powodu choroby tarczycy. Kiedy ją poznałam, jej problemy ze stawami ograniczały jej możliwości poruszania się, co sprawiało, że czuła się odizolowana i przygnębiona.

Rok po rozpoczęciu treningu poczuła się znacznie lepiej - zaczęła nawet chodzić na wycieczki z przyjaciółmi! Wydawała się też o wiele szczęśliwsza. Ćwiczenia doprowadziły nawet do znacznej poprawy jej stanu zdrowia, a jej lekarz był w stanie zmniejszyć dawkę leków na tarczycę z 150 do 50 mcg.

To tylko jeden z przykładów klientki, która przyjęła rutynę fitness i zaczęła prowadzić zdrowsze i szczęśliwsze życie. Widziałem, jak ćwiczenia mogą złagodzić wiele problemów, takich jak cukrzyca, nadciśnienie i kilka innych przewlekłych chorób medycznych i chorób stylu życia.

4. To może sprawić, że poczujesz się bardziej energiczny

W tych czasach i wieku, większość z nas prowadzi siedzący tryb życia, co naraża nas na ryzyko zaburzeń stylu życia. Ponadto, brak aktywności fizycznej pogarsza naszą zdolność do radzenia sobie ze stresem. Regularne ćwiczenia pomagają zwalczać stres, rozwiewają negatywne emocje i pozwalają być bardziej produktywnym w ciągu dnia, co prowadzi do uczucia zadowolenia i radości. Czas uwolnić te endorfiny z treningiem szczęścia?

Co powinno być Twoją rutyną ćwiczeń?

Spokojny spacer, trening siłowy, aerobik i ćwiczenia grupowe są uważane za dobre antidotum na depresję. Trening siłowy jest szczególnie korzystny, ponieważ wiąże się z forsowaniem ciała do granic jego możliwości, co skutkuje nie tylko zwiększeniem siły fizycznej, ale także psychicznej. Mówiąc prościej, twoje nastawienie zmienia się z "nie mogę" na "mogę".

Sesje grupowe są również korzystne. Treningi grupowe, takie jak spinning i aerobik, codzienne spacery z kolegą do ćwiczeń lub inne ćwiczenia, które łączą się z poznawaniem ludzi, są bardzo zalecane. Korzyści płyną głównie w postaci motywacji.

Trzydzieści do 45 minut ćwiczeń o umiarkowanej intensywności dziennie, przez sześć dni w tygodniu, jest ogólnie uważane za idealne dla zachowania zdrowia i zapobiegania depresji.

Rzeczy, o których należy pamiętać

Jeśli jesteś pacjentem z depresją, bardzo ważne jest, aby rozpocząć aktywność fizyczną jakiegokolwiek rodzaju pod nadzorem. Rozpocznij trening tylko po uzyskaniu zgody lekarza i upewnij się, że trener fitness monitoruje twój reżim i śledzi twoje postępy.

Idź do przodu, ustawiając cele - nie tylko fizyczne, jak byś zrobił, jeśli masz na celu utratę wagi, ale cele psychiczne, takie jak ćwiczenie non-stop przez określoną liczbę dni. Nagradzaj się, jeśli trzymasz się swojego planu, abyś pozostał na dobrej drodze. i szczęśliwszy dzięki regularnym ćwiczeniom.

Tags: aerobikBest Lek na Depresjębisk walkingdepressionexercisefitness coachGet healthiergroup exerciseshealthy lifestylethyroidweight loss

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać