Wszyscy jesteśmy zdania, że owoce są zdrowe i mogą utrzymać Cię w dobrej kondycji i sile, ponieważ zawierają antyoksydanty, witaminy, minerały i błonnik. Ale czy przejadanie się niektórymi rodzajami owoców może prowadzić do przybierania na wadze?

Ponieważ większość owoców zawiera duże ilości naturalnego cukru, jeśli nie będziesz uważać, może on zostać przekształcony w tłuszcz. Jeśli starasz się schudnąć, problem może leżeć w spożywaniu owoców o wysokiej zawartości cukru lub kalorii, takich jak na przykład banany. Należy więc pamiętać o kilku kwestiach.

Umiar jest zawsze ważnym czynnikiem, jeśli chodzi o utratę wagi. Jedz owoce, ale nie objadaj się nimi! Staraj się również jeść owoce, które mają mniej kalorii lub zawierają dużo wody. Zawsze staraj się jeść całe owoce zamiast soku owocowego i powiedz "nie" owocom i sokom z puszki.

Idealna dzienna porcja to dwie porcje tj. 200-300 g owoców, w tym jagody, owoce cytrusowe, jabłka, ananasy, kiwi, papaja, itp. Owoce takie jak banan, truskawka, mango, litchi, winogrona, sharifa (jabłko custard) powinny być unikane, ponieważ są one wysokie zarówno kalorii i cukru.

Owoce mogą przyczynić się do przyrostu masy ciała, jeśli są spożywane w nadmiarze, ale nie ma wątpliwości, że stanowią one również cenny wkład w zdrową dietę i są znacznie lepszą alternatywą dla innych potencjalnych wyborów żywieniowych. Na przykład, jeśli masz ochotę na coś słodkiego, owoce są znacznie lepszym i mniej kalorycznym rozwiązaniem niż większość słodkich przysmaków, takich jak ciasto, cukierki czy czekolada. Biorąc pod uwagę zawartość błonnika i składników odżywczych, jest to korzystne dla organizmu i może pomóc zmniejszyć ryzyko chorób przewlekłych, gdy spożywane w połączeniu z dietą, która jest zdrowa ogólnie.

Aby rozpocząć z najlepszych diet i wyborów treningowych dla Twojego fitness lub planu odchudzania, zarejestruj się już dziś i porozmawiaj z naszymi ekspertami.

Bądź fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: nadmiarbłonnikfruity owocezdrowa dietanaturalne cukryskładnik odżywczyprzyrost masy ciała

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać