Zakwaszenie organizmu bez dwóch zadań będzie wpływać na nas negatywnie. Warto dowiedzieć się jak to co jemy wpływa na nasz organizm. Dobrze będzie znać pokarmy, które zakwaszają organizm oraz takie, które mogą pomagać w jego odkwaszeniu

Zakwaszenie organizmu objawić się może przez wiele różnych sposobów. Najczęściej pojawia się między innymi ogólne osłabienie, zmęczenie organizmu, mogą się pojawiać również takie problemy jak zziębnięte dłonie oraz stopy. Charakterystyczny jest również mocny zapach potu i kwaśny zapach moczu.

Wpływ zakwaszenia na stan zdrowia

Zakwaszenie organizmu wpływa na naszą skórę, często bowiem przy zakwaszeniu pojawić się może między innymi zmiana skórna, trądzik czy przesuszenie skóry. Na języku może się pojawiać specyficzny nalot, posmak w ustach będzie nieprzyjemny. Często w przypadku zakwaszenia mamy również problemy z próchnicą, łamliwością włosów, paznokci. Dodatkowo pojawiać się mogą również bóle kostne oraz mięśniowe.

Często przy zakwaszeniu pojawiają się również problemy gastryczne, jelitowe oraz zaparcia i wzdęcia. Znacznie spadać będzie odporność organizmu. Jesteśmy dużo bardziej podatni na pojawienie się infekcji i przeziębień. Może się pojawić problem z alergią, wysypkami czy pokrzywkami. Skórka pomarańczowa, cienie pod oczami to również wynik zakwaszenia organizmu.

Zakwaszenie organizmu bez dwóch zdań wpływa na nas negatywnie. przeczytaj artykuł i dowiedz się jak to co jesz, wpływa na Twój organizm. Poznaj pokarmy, które zakwaszają organizm, oraz te, które pomogą Ci w odkwaszaniu go!

Co zakwasza organizm?

Produkty zakwaszające organizm

Warto wiedzieć jakie produkty będą zakwaszać a lista jest rzeczywiście długa. Będą to owoce, zboża, pestki, produkty mleczne, alkohol, ziarna, rośliny strączkowe, makarony, białka zwierzęce czy produkty przetworzone.

W szczególności jednak będą to takie składniki pokarmowe jak pszenica, białe pieczywo, makarony, słodzone soki, żurawina, śliwki suszone, borówki, ciasta a także inne słodycze oraz wieprzowina, wołowina, drób, baranina czy sery żółte oraz orzechy ziemne, orzechy nerkowca, pistacje, kasza gryczana, ryż pełny, żyto oraz mąka pszenna, ketchup, musztarda, marynaty, produkty mocno przetworzone z dużą ilością soli.

Produkty odkwaszające organizm

Zamiast tego będzie trzeba postawić na produkty, które mają działanie alkalizujące organizm a będą to między innymi: zielone warzywa takie jak szparagi, brokuły, świeży szpinak, kabaczek, sałata, cukinia, ponadto cebula, czosnek, seler, pietruszka, ziołowa herbata, oliwa z oliwek, soki owocowe (niesłodzone!), owoce takie jak grapefruit, gruszki, jabłka, winogrona, melony, kiwi, cytryna i sok z niej, mango, papaja, limonka, arbu, słodkie ziemniaki, rodzynki, daktyle, migdały, figi.

Spożywanie produktów z obu grup będzie ważne, ale przede wszystkim należy postawić na odpowiedni bilans tych produktów, alkalizujących musi być około 80% a zakwaszających 20%.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać