Odkwaszenie organizmu jest wskazane, gdy mamy złe samopoczucie i brakuje nam energii, gdy często się przeziębiamy, skóra jest szara, włosy wypadają a paznokcie robią się słabe.

To właśnie znak zakwaszenia organizmu a więc zaburzenia w równowadze kwasowo – zasadowej. Będzie to bezpośrednio związane również z innymi nieprzyjemnymi dolegliwościami, może mieć wpływ na nasze zdrowie.

Odkwaszenie organizmu

Zakwaszenie to zaburzenie w równowadze kwasowo – zasadowej. Dochodzi do takiej sytuacji, w momencie, gdy do organizmu dostanie się zbyt dużo produktów, które mają odczyn kwasowy. Organizm nie będzie w stanie ich neutralizować a to prowadzi do zakwaszenia. Może tutaj być winnym stres, tempo życia czy brak aktywności fizycznej. Można mówić także o odwodnieniu czy przyjmowaniu leków.

Odkwaszenie organizmu - objawy zakwaszenia

Na początek trzeba poznać, że organizm jest zakwaszony i tutaj wsparciem będzie dobra obserwacja organizmu. Wzdęcia, zgaga, zmęczenie czy bóle głowy a także problemy z koncentracją, wypryski czy wypadanie włosów to wszystkie czynniki, które mogą nas niepokoić. Oznakom mogą towarzyszyć bóle stawów, mięśni czy uczucie ociężałości. Zakwaszenie organizmu będzie również utrudniać nam odchudzanie, dlatego będzie brak efektów diety czy ćwiczeń.

Walka z przemęczeniem

Infekcje, przeziębienia, osłabiona odporność to również znak zakwaszenia. Najdokładniejszym sposobem na oznaczenie zakwaszenia będzie zawsze badanie krwi. Jeśli wyniki są w normie, a my nadal jesteśmy zmęczeni i źle się czujemy to może być związane z zakwaszeniem. Wiele może nam również powiedzieć dokładna analiza tego co jemy. To również sposób na ocenę i warto iść w tym kierunku.

Odkwaszenie organizmu - produkty zakwaszające organizm

Zła dieta u wielu osób jest przyczyną zakwaszenia, dlatego jej zmiana to podstawa tego, by zakwaszenie pokonać. Przede wszystkim duże ilości mięsa, wędlin i produktów przetworzonych wpływa na zakwaszenie. Zamiast nich powinno się wprowadzić produkty odkwaszające. Skuteczne odkwaszanie wykonać można przez kaszę jaglaną, gryczaną, oliwę z oliwek, świeże warzywa oraz owoce.

Wyeliminować należy również produkty zakwaszające takie jak kawa, herbata, napoje gazowane, słodycze i niektóre owoce. Jeśli chcemy poradzić sobie z zakwaszeniem można postawić na zieloną herbatę a także kawę zbożową, oba te produkty są zasadotwórcze. Powinno się spożywać około 80% zasadotwórczych składników i jedynie około 20% kwasotwórczych. Takie zestawienie będzie korzystnie wpływać na nasz organizm i zakwaszenie uda się pokonać.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać