Oto cztery proste sposoby na zamawianie lżejszych i zdrowszych napojów w Starbucksie

.

Nadszedł sezon na bycie wesołym... i wypicie zbyt wielu miętowych kaw.

Nie zrozum mnie źle: jestem za tym, żeby raz do roku cieszyć się specjalnymi świątecznymi smakołykami. W pełni zamierzam jeść czekoladowe krówki mojej mamy i wigilijny dip krabowy mojej teściowej bez poczucia winy czy wstydu. Jeśli świąteczne napoje kawowe znajdują się na szczycie tej listy, skosztuj kilku z nich w tym sezonie świątecznym i nie oglądaj się za siebie.

Ale jeśli często chodzisz po Starbucksie, warto wprowadzić kilka zmian. Bo zbyt łatwo jest wypić więcej niż dzienną dawkę cukru i kalorii z całego posiłku w jednym spienionym napoju z wiórkami czekolady.

Jak zamówić zdrowszy napój w Starbucks

1. Zamów "Short"

Myślałam, że te małe kubeczki są tylko dla dzieci. Ale według baristy w moim lokalnym Starbucksie, możesz zamówić dowolny gorący napój jako "short". Jest to doskonale satysfakcjonujące osiem uncji, ale robi ogromną różnicę. Rozważ to:

 • Short Chestnut Praline Latte: 5 łyżeczek cukru
 • Tall Chestnut Praline Latte: 8 łyżeczek cukru
 • Short Peppermint White Chocolate Mocha: 10 łyżeczek cukru
 • Grande Peppermint White Chocolate Mocha: 19 łyżeczek cukru
 • Krótka Caramel Brulée Latte: 240 kalorii
 • Venti Caramel Brulée Latte: 540 kalorii

2. Przytrzymaj bitą śmietanę

Zmniejszysz w ten sposób ilość cukru o około łyżeczkę. Jeśli Twoim celem jest ograniczenie kalorii, ograniczysz ich również około 70.

3. Poproś o "tylko jedną pompkę" aromatu

Domyślnie są to zazwyczaj trzy. Z jedną pompką, nadal będziesz mieć smak, ale o wiele mniej cukru.

4. Zamieniaj "napoje deserowe" na lżejsze napoje

Oto kilka lżejszych napojów, które warto rozważyć:

 • Cafe Americano: Po prostu zwykła, prosta kawa, bez kalorii. Dodaj mleko i słodzik, jeśli chcesz. Łyżeczka miodu lub nawet paczka cukru to tylko 4 gramy cukru (w porównaniu do prawie 40 gramów cukru w Grande Gingerbread Latte).
 • Cafe Latte: Espresso i parujące mleko. Otrzymujesz sporą ilość mleka, które jest bogatym źródłem białka, wapnia i witaminy D.
 • CafeMisto: Jak latte, ale z mniejszą ilością mleka, więc jest mniej kalorii (tylko 70 kalorii dla grande z beztłuszczowego mleka).
 • Gorąca herbata: Czarna lub zielona. Otrzymasz przeciwutleniacze z liści herbaty, co jest miłym dodatkiem. Dodaj odrobinę mleka, aby herbata była bogatsza w smaku.
 • Aromatyzowane mleko na parze: Po prostu filiżanka gotowanego na parze mleka z dodatkiem aromatu. (Nie zawsze jest to w menu, ale można to zamówić) Poproś o "tylko jedną pompkę". Nie jestem fanką sztucznych słodzików, ale niektóre sklepy oferują syropy bez cukru, które są sztucznie słodzone. Albo samemu posłodzić odrobiną miodu lub cukru.

You might also like: Recipe For Copy Cat Starbucks Vanilla Steamer

Jeśli naprawdę, NAPRAWDĘ kochasz te wymyślne napoje kawowe, rozważ zrobienie kilku w domu. Jest to bardziej ekonomiczne - i są szanse, że nie naładujesz swojego napoju taką ilością cukru, jak w kawiarni. Możesz dodać własne dodatki smakowe, takie jak ekstrakt z mięty pieprzowej lub migdałów. I kup prosty, niedrogi spieniacz do mleka, aby Twoje domowe napoje wydawały się bardziej wyjątkowe (ja mam ten od Aerolatte

). 4 wskazówki, jak zamówić zdrowszy napój w Starbucks:

Click To Tweet

Ujawnienie: Ta strona zawiera link afiliacyjny Amazon. Jeśli kupisz produkt za pośrednictwem tego linku, Twój koszt będzie taki sam, ale otrzymam niewielką prowizję, aby pomóc w kosztach operacyjnych tego bloga. Dzięki za wsparcie!

Warto przeczytać