Osłabienie oraz problemy skórne a także podatność na infekcję to tylko niektóre z objawów zakwaszenia organizmu, które jest problemem aż 8 na 10 mieszkańców Europy. Zaburzona równowaga kwasowo – zasadowa objawiać się będzie na wiele różnych sposobów. W jaki więc sposób organizm będzie alarmował o swoim problemie?

Objawy zakwaszenia organizmu - na czym polega?

Jeśli chcemy by zmiany w naszym organizmie przebiegały odpowiednio konieczne będzie utrzymanie odpowiedniego poziomi pH krwi. Powinno być lekko zasadowe. Jest to związane z pracą układów – trawiennego, krążeniowego, hormonalnego a także sprawnego wydalania nadmiaru dwutlenku węgla przez płuca oraz kwasów i zasad przez nerki.

Jeśli chcemy, by te zabiegi działały bez zarzutu to należy dbać o to, by z pożywieniem przyjmować cenne składniki mineralne takie jak wapń, magnez czy potas. Gdy ich brakuje organizm nie będzie neutralizował skutków ubocznych przemiany materii a więc przede wszystkim kwasów. W ten sposób dojdzie do zaburzenia równowagi a więc zakwaszenia organizmu.

Objawy zakwaszenia organizmu – rozpoznanie

Nadmiar kwasów w organizmie objawia się na różne sposoby. Jeden z pierwszych problemów to układ pokarmowy, pojawiają się wzdęcia, uczucie przepełnienia i zły posmak w ustach. Nadmiar kwasu mlekowego spowoduje bóle mięśni, kręgosłupa i stawów.

Objawy zakwaszenia to również psujące się zęby, włosy i paznokcie. Włosy zaczną wypadać, paznokcie będą łamliwe a zęby podatne na próchnicę. Objawy zakwaszenia u nastolatków mogą się pojawiać na twarzy, wypryski, a także pomarańczowa skórka na udach i pośladkach.

Zniszczona skóra

O zakwaszeniu może ponadto świadczyć o złej pracy układu pokarmowego. Jeśli pojawiają się napady głodu, ochota na słodycze. Natomiast zaburzenie funkcjonowania układu sercowo naczyniowego. Nasz organizm będzie robił się mniej wydolny, pojawiają się problemy nawet z pokonaniem niewielkich dystansów, nie będziemy radzić sobie ze stresem. Obniżeniu ulegnie również libido.

Pośród charakterystycznych objawów zakwaszenia organizmu wymienić należy wydatny brzuch, mniejsza elastyczność skóry a także opuchliznę, która pojawić się może pod oczami, problem ze sztywnością ciała, odkładanie się tkanki tłuszczowej w organizmie, pojawiające się ciągłe zmęczenie, stresy.

Pośród charakterystycznych objawów zakwaszenia organizmu należy wymienić także wydatny brzuch i zmniejszenie elastyczności skóry, opuchliznę pod oczami, sztywność ciała i skłonność do odkładania tkanki tłuszczowej.

Objawy zakwaszenia organizmu - skutki

Nawet jeśli zmiany są niewielkie, to procesy metaboliczne zostają upośledzone w znacznym stopniu. Zakwaszenie negatywnie odbija się na kondycji skóry, na której szybciej pojawiają się nie tylko wypryski, ale i zmarszczki. Zatrzymywanie wody w organizmie, które ma służyć rozcieńczeniu kwasów, sprzyja powstawaniu opuchnięć, czemu może towarzyszyć ból. Znacznie wzrasta ryzyko pojawienia się poważnych schorzeń – cukrzycy, nadciśnienia, osteoporozy, miażdżycy, nadwagi, a także chorób nowotworowych.

Zakwaszeniu często towarzyszy szereg innych dolegliwości. Najczęściej pojawia się uczucie ogólnego zmęczenia, problemy z koncentracją i snem oraz obniżenie nastroju mogące prowadzić do depresji, czy skłonność do infekcji. Zakwaszenie poważnie wpłynie na nasze zdrowie, dlatego trzeba na to uważać dbając o to, by nasz organizm nie miał tego problemu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać