Ogień swój metabolizm, wszyscy mamy, że jeden przyjaciel, który może wilk w dół całą pizzę i nadal podziwiać ciało modela wybiegu. Prawdą jest, że niektórzy ludzie są genetycznie pobłogosławieni szalejącym metabolizmem, ale nawet jeśli nie jesteś, nie ma powodu, aby się dąsać, zacząć pomijać posiłki lub trzymać się z dala od wszystkiego, co smaczne.

Jedzenie mniej może spowolnić twój metabolizm. Z drugiej strony, częstsze jedzenie - zwłaszcza koncentrując się na określonych pokarmach - może pomóc w osiągnięciu szybszego tempa metabolizmu. Poprawia to zdolność organizmu do spalania tłuszczu i pomaga w osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Zastanawiasz się, o jakich tajemniczych pokarmach mówimy? Spróbuj na początek tych 10 pokarmów:

1. Białka jajek

Na doskonały początek dnia, zjedz na śniadanie omlet z białek jaj. Dietetycy twierdzą, że białka jaj są pełne aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach, które utrzymują Twój metabolizm w dobrej formie przez cały dzień.

2. Ostre papryczki

Jedzenie pikantnych potraw może zapobiegać przejadaniu się. Ale jest jeszcze jeden powód, dla którego warto dodać do jedzenia ostrą paprykę lub papryczki jalapenos. Zawierają one substancję chemiczną zwaną kapsaicyną, która pobudza metabolizm. Kapsaicyna sprawia, że Twoje hormony stają się czujne, zwiększa tętno i skłania organizm do szybszego spalania kalorii. Dietetycy zalecają dodawanie łyżki stołowej posiekanej papryczki chili do posiłku codziennie.

3. Zielona herbata

Trzy do pięciu filiżanek zielonej herbaty dziennie może pomóc utrzymać tłuszcz z dala. Napój ten zawiera substancje bioaktywne, takie jak kofeina i galusan epigallokatechiny (lub EGCG), które, jak udowodniono, znacznie zwiększają tempo przemiany materii. Badania wykazują, że zielona herbata zwiększa metabolizm o cztery procent w ciągu 24 godzin i sprawia, że spalasz dodatkowe 70 kalorii. Oznacza to, że można stracić około 3 kilogramów rocznie lub 30 kilogramów w ciągu 10 lat. Spróbuj więc już dziś zrobić sobie teatox.

4. Kawa

Gorzki napar nie tylko Cię obudzi, ale także przyspieszy tempo przemiany materii. Badania sugerują, że filiżanka kawy zwiększa spalanie kalorii o 75 do 110 kalorii dziennie. Jedno z badań wykazało, że u osób pijących kawę bezkofeinową średnie tempo przemiany materii było o 16% wyższe niż u osób pijących kawę bezkofeinową. Ponadto, kofeina zwiększa energię i spożywanie go jako żywności przed treningiem będzie ożywić i pomóc spalić więcej kalorii.

5. Ghee

Nie bądź zaskoczony widząc to pełne tłuszczów nasyconych masło desi na liście. Ghee wykonane z czystego mleka krowiego jest znane z tego, że zwiększa sytość i pobudza metabolizm. Tłuszcz ten zawiera sprzężony kwas linolenowy, który może pomóc Ci stracić uparty tłuszcz. To mobilizuje komórki tłuszczowe, zachęcając je do puścić ich źródła energii i kurczyć.

6. Mleko i Jogurt

Pij szklankę mleka - pełnego wapnia - każdego dnia. Badania przeprowadzone na University of Tennessee wykazały, że codzienne spożywanie wapnia pomaga organizmowi skutecznie metabolizować tłuszcz. Jogurt lub twaróg zawiera również probiotyki, dobre bakterie, które pomagają w trawieniu i utrzymują twój system chłodny w gorące dni.

7. Cynamon

Cynamon nie tylko dodaje słodko-orzechowy smak do Twojego ciasta lub pulao, ale także pobudza metabolizm. Przyprawa, która może oczyścić tętnice i walczyć ze starzeniem się, ma właściwości termogeniczne, co oznacza, że podnosi temperaturę ciała i skłania je do rozpoczęcia spalania kalorii. Zaleca się spożywanie około 1/4 łyżeczki cynamonu w proszku dziennie. Pomoże to również zmniejszyć swoje słodkie pragnienia.

8. Ciemna czekolada

Kawałek ciemnej czekolady dziennie to doskonały podryw dla Twojego nastroju i metabolizmu. Ciemna czekolada jest pakowana z jednonienasyconych kwasów tłuszczowych lub MUFA, które pomagają zwiększyć tempo przemiany materii, dzięki czemu można spalić kalorie szybciej. Badania przeprowadzone na Queen Margaret University w Wielkiej Brytanii wykazały, że te słodycze wpływają na sposób, w jaki nasz organizm syntetyzuje kwasy tłuszczowe, a tym samym zmniejszają wchłanianie tłuszczów i węglowodanów. Cacao (który jest w obfitości w ciemnej czekoladzie) jest również pakowane z magnezem, który stymuluje spalanie tłuszczu hormonu adiponektyny.

9. Soczewica

Wielu dietetyków pominąć katori dal, woląc trzymać się zielonych warzyw. Dietetycy twierdzą, że jest to poważny błąd, ponieważ soczewica - czy to arhar czy moong dal - jest naładowana żelazem, które jest niezbędne do utrzymania ciała w formie. Żelazo ułatwia przepływ tlenu przez organizm, dzięki czemu utrzymuje metabolizm na wysokim poziomie i zwiększa produkcję energii. Rozkoszuj się również swoją ulubioną rajmą. Fasola jest bogata w białko i błonnik, składniki budulcowe dobrego metabolizmu.

10. Woda

Ostatnią, ale naprawdę nie najmniej ważną rzeczą jest woda. Jeśli robisz wszystko dobrze i nadal nie tracisz na wadze, powodem jest prawdopodobnie odwodnienie. Odwodnione ciało nigdy nie sprawia, że spalanie tłuszczu priorytet. Zwiększenie spożycia płynów, czy to wody kokosowej lub wody jęczmiennej, pomoże Ci poczuć się lepiej, a także zwiększyć tempo przemiany materii. Badanie opublikowane w Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism wykazało, że picie wody zwiększa tempo przemiany materii o 30 procent. Nie musisz dążyć do celu, jakim jest wypijanie 8 szklanek dziennie. Nawet dwie szklanki więcej niż zwykle załatwią sprawę. Co więcej, woda jest naturalnym środkiem hamującym apetyt, więc uczyń z niej swojego najlepszego kumpla w odchudzaniu.

Tagi: 10 Metabolism Boosting Foodsboost metabolizmcoffeefire up your metabolismFoods That Speed Up Metabolismfoods, które będą strzelać się metabolizmgreen teametabolismMetabolism Boosting Foodsspicy żywności

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać